ŚWIETLICA WIEJSKA W CZARTOŁOMIU po REMONCIE
październik 21, 2019

W czwartek (17.10.2019 r.) odbyło się uroczyste otwarcie po remoncie świetlicy wiejskiej w Czartołomiu, którego dokonał Wójt Gminy Chojnice, sołtys sołectwa Czartołomie- Jarcewo oraz zaproszeni goście.

Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku zapytania cenowego był Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski z Chojnic. Koszt robót w Czartołomiu:

– roboty umowne     91.130,27 zł

– roboty dodatkowe   5.287,25 zł

W kresie letnim Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach wykonał kapitalne roboty remontowe w pomieszczeniach Świetlicy Wiejskiej w Czartołomiu, w celu poprawienia jej  funkcjonalności  oraz poprawy stanu technicznego. Był to pierwszy , tak duży remont w tej placówce od momentu jej powstania.

W celu wygospodarowania „kącika kuchennego” przeorganizowano układ funkcjonalny pomieszczeń. Zaplecze kuchenne połączone zostało bezpośrednio z salą świetlicy. W sali świetlicy zdemontowano od lat nie używany kominek, który w tego typu obiekcie nie powinien się znajdować.

Niezbędne było wykonanie nowych podłączeń wodno-kanalizacyjnych w zapleczu kuchennym oraz instalacji centralnego ogrzewania w obiekcie.  Zamontowano nowe drzwi zewnętrzne i 2 szt. drzwi wewnętrznych oraz okienko w zapleczu kuchennym. W sanitariacie i zapleczu kuchennym na fragmentach ścian wykonano płytkowanie. Całość malowana farbami lateksowymi, wykończenie ścian tapetą z włóknem szklanym. Wykonano w całości nową instalację elektryczną.

W ramach prac ofertowych wykonano wzmocnienie spękanej ściany szczytowej poprzez wklejenie w ścianę żebrowanych prętów. Podczas robót okazało się, że ściana ta nie posiada wieńca i nie jest powiązana z dachem. W ramach robót dodatkowych uzgodniono wzmocnienie w formie stalowej ramy zwieńczonej pod stropodachem belką. Elementy stalowe z dwuteowników 160 połączone poprzez spawanie. Całość obudowana płytami gipsowo-kartonowymi.

Wykonano także zabezpieczenie połaci dachu (smołowianie) oraz dojazd do pomieszczeń świetlicowych.

Zdjęcia z otwarcia świetlicy wiejskiej dzięki uprzejmości Czasu Chojnic.