XII Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Silnie przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach.
Kwiecień 2, 2019

 Sprawozdanie z XII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno- Plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1  z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach.

Celem konkursu  było:

– rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczniów poprzez wypowiedź plastyczną;

– wzbogacanie wyobraźni potrzebnej zarówno na lekcjach matematyki jak i w życiu  codziennym;

– popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki, rozwijanie inwencji twórczej uczniów;

– przełamywanie niechęci do matematyki;

W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy wykonali pracę według tematyki określonej dla danej grupy wiekowej.
Poziom klas: szkoły podstawowe

Klasy IV – układanki tangramowe

Klasy V – świat czworokątów

Klasy VI –  prostopadłe i równoległe wokół Ciebie

Klasy VII – ornamenty lub mozaiki wielokątów foremnych

Klasy VIII -skala w życiu codziennym
Poziom klas: gimnazja

Klasy III -bryły wokół nas

Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Plastyczny odbywa się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i jest wpisany w kalendarz imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Dzięki niemu laureaci mają możliwość otrzymania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
i ponadpodstawowych.
Na konkurs wpłynęło  655 prac z 32 szkół, reprezentujących 8 powiatów. Nagrodzono 95 prac.
Ponadto  wybrano najlepszą pracę roku nagrodzoną przez Wójta Gminy Chojnice, nagrodę w jego imieniu wręczyła Sekretarz Gminy. Pozostałe nagrody wręczyli : Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Silnie.
Każdy nagrodzony uczestnik otrzymał dyplom przygotowany przez panią Monikę Paczkowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach i nagrody rzeczowe: kubek, długopis, smycz, linijkę autorstwa pani Olgi Kawalec-Olejniczak oraz w zależności od miejsca :
I – pendrive,  II miejsce – grę planszową Mafia , III miejsce – grę karcianą

Pieniądze na nagrody organizatorzy otrzymali od Gminy Chojnice oraz licznych sponsorów. Darczyńcami  byli m.in.: Piekarnia Brunka Chojnice, Zakład Ogólnobudowlany  Andrzej Byszewski, Zakład Ogólnobudowlany Józef Urbaniak, Usługi Projektowe Kreska Wojciecha Ropińskiego, Klunder s.c. Zakład Stolarski z Silna, Bank Spółdzielczy w Chojnicach, Salon „Spar-Meble” Klawkowo k. Chojnic, Gospodarstwo Rolne Wysoka z Silna, Koszałka z Kartuz, PPUH Dama z Chojnic,  Ad&Craft Olgi Kawalec-Olejniczak z Ostrowitego, Firma Handlowa MARCO RTV – AGD z Czerska, Indywidualna Praktyka Lekarska Pawła Tobolewskiego, Transport i Spedycja Wojciech Pawełek.

 Wyniki XII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego

Praca Roku

Jankowska Maria, kat. E, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni opiekun Ewa Rauch

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej w Silnie

Ciesielska Klaudia, Szkoła Podstawowa w Biesowicach, opiekun Adrianna Wisłocka

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach

Mostowska Julia, Szkoła Podstawowa w Gostkowie, opiekun Grażyna Data

Nagroda Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach

Klasa Jakub, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun Danuta Landowska

Miejsce Imię i Nazwisko Kat. Szkoła Opiekun
KLASY IV
I Andrzejewska Zofia A Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku Hanna Ławska
I Brzoskowska Konstancja A Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach Emilia Brzoskowska
I Brzoskowska Malwina A Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie Danuta Landowska
I Data Agata A Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
I Karczyński Piotr A Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach Sławomir Sprada
I Czapiewska Emilia A Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Sabina Krzoska-Szreder
II Czapiewska Marta A Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Sabina Krzoska-Szreder
II Kufel Jessica A Szkoła Podstawowa w Silnie Sławomir Sprada
II Szcześniak Misza A Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku Janusz Dudziński
II Krzemiński Bartosz A Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej Kinga Powideł
II Gołuńska Oliwia A Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
II Kulesza Weronika A Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach Hanna Wyrowińska
III Jerzyk Hubert A Szkoła Podstawowa w Biesowicach Katarzyna Krajewska
III Górzyńska Zuzanna A Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku Hanna Ławska
III Torbicki Franciszek A Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej Kinga Powideł
III Kurkowska Nikola A Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach Emilia Brzoskowska
III Orzech Filip A Szkoła Podstawowa w Kosobudach Małgorzata Sznajdrowska
III Biesek Aleksandra A Szkoła Podstawowa w Ostrowitem Dorota Żychska
III Uznańska Dorota A Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach Monika Reszka
III Homernik Malwina A Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach Sławomir Sprada
KLASY V
I Jankowski Wojciech B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni Monika Łuszczyk
I Dubiel Oliwia B Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Ciesielska Klaudia B Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Jaszul Zuzanna B Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku Ewa Szuchyta
II Rostankowska Alicja B Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku Anna Połom
II Kinowski Kacper B Szkoła Podstawowa w Ostrowitem Dorota Żychska
II Repińska Livia B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie Joanna Rolbiecka
II Dzienisz Kinga B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
II Rejmus Zofia B Szkoła Podstawowa w Bojanie Katarzyna Kalkowska
III Stolc Małgorzata B Szkoła Podstawowa w nr 5 w Chojnicach Magdalena Małecka-Brünn
III Krzemiński Mateusz B Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej Kinga Powideł
III Czaińska Hanna B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Pirch Milena B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Teszner Anna B Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Baranowska Maura B Szkoła Podstawowa w Bojanie Katarzyna Kalkowska
III Pestka Maksymilian B Szkoła Podstawowa w Brusach Lucyna Synak
III Sękowska Michalina B Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku Juztyna Namirowska
III Szreder Seweryn B Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach Krzysztof Narloch
KLASA VI
I Jerzyk Norbert C Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Szymańska Zuzanna C Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Gach Kinga C Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie Joanna Rolbiecka
I Skórczewska Oliwia C Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach Krzysztof Narloch
II Plota Karolina C Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
II Ciesielska Kamila C Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
II Bethke Anna C Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
II Deryło Szymon C Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku Ewa Szuchyta
II Sakowska Nadia C Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku Ewa Szuchyta
III Czecholiński Hubert C Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Koterba Jan C Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie Łukasz Gostkowski
III Szreder Nikola C Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 w Chojnicach Michalina Krzemieniecka
III Trzeciak Kinga C Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach Renata Śledź
KLASA VII
I Justka Piotr D Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Kotas Nikola D Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Dzwonkowska Agnieszka D Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
I Cieszyński Igor D Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie Danuta Landowska
II Brzoskowska Natalia D Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie Danuta Landowska
II Słowik Klaudia D Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
II Cysewski Beniamin D Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach Lucyna Synak
III Kulaszewicz Beata D Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Czyżewska Emilia D Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
III Pupka Lipińska Paulina D Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 w Chojnicach Michalina Krzemieniecka
III Olik Anna D Szkoła Podstawowa w Konarzynach Barbara Kurzak
III Mleczek Marcin D Szkoła Podstawowa w Lichnowach Urszula Małek
III Karmańska Zuzanna D Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach Hanna Szczodrowska
KLASA VIII
I Jankowska Maria E Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni Ewa Rauch
I Szymczuk Aleksandra E Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Wodnicka Aleksandra E Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Kaca Zuzanna E Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Klasa Jakub E Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
I Mostkowska Julia E Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
II Myślak Karolina E Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
II Fusiek Barbara E Szkoła Podstawowa w Gostkowie Grażyna Data
II Kreft Karolina E Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie Łukasz Gostkowski
II Landowska Joanna E Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Bożena Czapiewska
III Żabińska Oliwia E Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach Emilia Brzoskowska
III Matusik Anna E Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach Magdalena Małecka-Brünn
III Gawin Emilia E Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach Lucyna Synak
III Drzewicki Jan E Szkoła Podstawowa w Silnie Jacek Peda
III Baranowska Marlena E Szkoła Podstawowa w Bojanie Katarzyna Kalkowska
KLASA III GIMNAZJUM
I Ciesielska Wiktoria E Szkoła Podstawowa w Biesowicach Adrianna Wisłocka
I Matusiak Bartłomiej F Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
I Hinz Agnieszka F Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
I Piekarska Anna F Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Lucyna Czarnowska
II Ludwichowski Michał E Szkoła Podstawowa w Biesowicach Iwona Bućko
II Majewski Marcin F Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie Danuta Landowska
II Derda Jakub F Szkoła Podstawowa w Silnie Jacek Peda
III Przytarska Kinga F Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Lucyna Czarnowska
III Adamczyk Kamila F Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach Grażyna Sołtysiak
III Ossowska Małgorzata F Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach Lucyna Czarnowska

Opracowanie: Anna Tobolewska , Sylwia Ropińska

Zdjęcia: Robert Kornatowski