Szkoła podstawowa w Nowej Cerkwi w Programie “Gramy w ręczną”
Październik 19, 2017

Szkoła podstawowa w Nowej Cerkwi została przyjęta do Ogólnopolskiego Programu „Gramy w ręczną”. W ramach „Gramy w Ręczną” we wszystkich 16 województwach w Polsce, w okresie od września do grudnia 2017 roku, organizowane będą zajęcia piłki ręcznej. Programem zostanie objętych ponad 160 szkół podstawowych, z czego tylko dziesięć szkół z każdego województwa. W gronie szkół z województwa pomorskiego znalazła się szkoła w Nowej Cerkwi. Koordynatorem programu został  Artur Jaster.

Podstawowym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych. W szkołach tych prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej. Program „Gramy w Ręczną” wzbogacony też został o pakiet dedykowanego sprzętu sportowego dla szkół (dwie bramki, 10 piłek, koszulki z logiem programu oraz baner reklamowy), a każdy uczestniczący w „Gramy w Ręczną” nauczyciel wyposażony zostanie w materiały dydaktyczne.

W każdym z 16 województw, gdzie będzie organizowany program „Gramy w Ręczną” w ramach dodatkowej atrakcji zostanie zorganizowany turniejowy festyn: „Weekend z Piłką Ręczną”. Akcja „Weekend z Piłką Ręczną” obejmie wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie.

W celu zapewnienia wysokiej jakości zajęć piłki ręcznej w ramach programu „Gramy w Ręczną”, Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), zorganizuje cykl prestiżowych i kwalitatywnych szkoleń „Handball at School”- http://ihf.info/en-us/handballatschool/concept.aspx.

Artur Jaster

nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi