Michał Kaźmierczak, uczeń klasy II Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach, został w tym roku szkolnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów    i oddziałów gimnazjalnych. Swój dyplom i nagrodę odebrał  9 kwietnia, podczas uroczystości w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Najpierw uczeń przeszedł eliminacje szkolne, kolejne były zmagania rejonowe w Chojnicach,  a na koniec etap wojewódzki, który odbył się 8 marca w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich. Do finałowej części stanęło 85 uczniów, 46 z nich udało się uzyskać tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. To ogromne wyróżnienie, ale i niemałe korzyści – Michał nie tylko został zwolniony z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego, gdyż swoim zwycięstwem zaliczył  ją na 100%, ale i wywalczył pierwszeństwo podczas rekrutacji do dowolnej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Na swój sukces pracował wytrwale i ciężko, w szkole i poza nią. Zakwalifikował się do projektu Zdolni w Pomorza, w ramach którego uczęszczał na dodatkowe zajęcia z matematyki, zgłębiał tajniki tego przedmiotu przy każdej możliwej okazji. Corocznie stawał do konkursu, już raz przeszedł do etapu rejonowego. Zdaniem Michała, tym razem najtrudniejszy był środkowy etap, a najłatwiejsze – zmagania finałowe. A może po prostu wprawa i poziom, który sobie wypracował, sprawiły, że wspiął się na sam szczyt. Jesteśmy dumni i gratulujemy.

 

Opracowanie Sylwia Kiedrowska