Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. ,,Jak chronić rodzinę przed wirusem przemocy?”
Czerwiec 4, 2019

W dniu 3 czerwca br. miała miejsce uroczystość rozdania nagród w konkursie plastycznym z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. ,,Jak chronić rodzinę przed wirusem przemocy?”.

Zorganizowanie konkursu plastycznego stanowiło jedno z zadań przeznaczonych do realizacji w ramach Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Gminy Chojnice na lata 2016-2020. Konkurs został podzielony na dwie kategorie PLAKAT oraz ULOTKA. Zwycięskie prace konkursowe zostały przekazane do profesjonalnego druku w formie plakatu edukacyjnego oraz ulotki.

W ramach konkursu do Zespołu wpłynęło 31 prac, w tym w kategorii PLAKAT – 18 prac, natomiast w kategorii ULOTKA – 13 prac. Prace wpłynęły z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Chojnice – ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi (7 prac), Szkoły Podstawowej w Kłodawie (4 prace), Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach (7 prac), Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach (8 prac), Szkoły Podstawowej w Pawłowie (5 prac).

Na spotkanie zostały zaproszone dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Chojnice, które uczestniczyły w konkursie, wraz z rodzicami, nauczycielami plastyki oraz dyrektorami szkół.

W uroczystości wzięli udział członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Chojnice. Władze gminy reprezentowała p. Lucyna Zawiszewska – Sekretarz gminy Chojnice, która wraz z Przewodniczącym Zespołu p. Adamem Modrzejewskim wręczała dyplomy i podziękowania uczestnikom konkursu.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców gminy Chojnice do obejrzenia wystawy wszystkich złożonych w konkursie prac. Wystawa znajduje się w łączniku pomiędzy budynkami Urzędu Gminy w Chojnicach oraz Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczestników:

Nagrody główne:

1/ Agata Jaśtak, Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi – w kategorii plakat

2/ Amelia Zielińska, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach – w kategorii ulotka

Wyróżnienia:

– w kategorii plakat:

3/ Kinga Hamernik, Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi

4/ Dominika Hławniak, Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi

5/ Zuzanna Stanke, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

6/ Julia Piekarska, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

7/ Viktorija Ramančik, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

8/ Nikola Wojcieszak, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

9/ Maja Synak, Szkoła Podstawowa w Pawłowie

– w kategorii ulotka:

10/ Kinga Trzeciak, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach

11/ Aleksander Szczepański, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach

12/ Krystian Szczepański, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach

Sporządziły:

Agnieszka Theil
Maria Wierzbowska