Przyjaciele Ziemi z Kłodawy docenieni!
Czerwiec 14, 2019

W ostatnich dniach dotarła do Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie radosna wiadomość, że uczniowie kl. III pod opieką wychowawczyni, pani Celiny Drewek, zdobyli jedną
z trzech głównych nagród w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Grupę Energa pod nazwą „Planeta Energii”.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz zasad bezpiecznego
i oszczędnego jej używania wśród uczniów. W okresie od marca do maja 2019 r. uczestnicy opracowywali i realizowali projekt. Polegał on na tym, że przez tydzień codziennie podejmowano tematy zamieszczone na Platformie Energii. Każde z zagadnień miało formę multimedialną, a doktor Tomasz Rożek, który patronował przedsięwzięciu, za pomocą animacji objaśniał trudne, abstrakcyjne pojęcia dotyczące prądu elektrycznego.

Przeprowadzano ciekawe doświadczenia, oglądano powstawanie instalacji elektrycznej
w budowanym domu, obejrzano elektrownię wiatrową, tworzono plakaty i rymowanki propagujące oszczędne gospodarowanie energią.

Udział w konkursie umożliwił dzieciom wspólne zdobywanie wiedzy w atrakcyjny sposób
i przeżywanie fascynujących przygód. Pomagali oni Energoludkom odnaleźć wszystkie baterie wiedzy, wykonywali ćwiczenia, grali w elektryczne gry. Poznali zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych.

Zdobyta nagroda (10 000 zł – z przeznaczeniem na cele edukacyjne – i spotkanie w szkole z doktorem Tomaszem Rożkiem, prowadzącym w telewizji popularnonaukowy program „Sonda”), pozwoli pogłębiać wiedzę całej społeczności uczniowskiej i popularyzować zdobytą wiedzę wśród koleżanek i kolegów dumnych laureatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Magdalena Graczyk

Zdjęcia: Irena Dorawa,  Anna Gierszewska