Konkurs BRD SP Silno
Kwiecień 25, 2018

W poniedziałek, czyli 23 kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Silnie rozegrano gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyły w nich trzyosobowe reprezentacje gimnazjalistów z 6 szkół Gminy Chojnice. Uczestnicy rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru z przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszeństwa przejazdu, a następnie zaprezentowali umiejętności praktyczne na rowerowym torze przeszkód. Drużyny wykonywały też zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej w Silnie w składzie: Eryk Gierszewski, Łukasz Szmagliński i Marcin Wirkus. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Swornegaciach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę Chojnice w turnieju na szczeblu powiatowym już w czwartek 26 kwietnia br. Życzymy im powodzenia.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali Łukasz Szmagliński i Eryk Gierszewski ze Szkoły Podstawowej w Silnie, Mikołaj Kiedrowski ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach. Tor przeszkód na rowerze górskim technicznie najlepiej pokonali członkowie drużyny gospodarzy Turnieju.

Organizator konkursu – Piotr Synak oraz dyrektor szkoły Artur Jaster dziękują GZO w Chojnicach, Panu Tomaszowi Kierskiemu – „ROWERY” za ufundowanie nagród. Serdeczne podziękowania składamy również zawodnikom i opiekunom drużyn, Pani pielęgniarce z Ośrodka Zdrowia w Silnie oraz  przedstawicielowi Referatu Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach za pracę w komisji sędziowskiej.

Piotr Synak

nauczyciel  Szkoły Podstawowej w Silnie