IX Gminny Konkurs Matematyczno – Informatyczny ” Z MATEMATYKĄ I INFORMATYKĄ ZA PAN BRAT”
Maj 30, 2017

W dniu 24.05.2017 r., po raz IX w Gimnazjum w Sławęcinie odbył się Gminny Konkurs „z matematyką i informatyką za PAN BRAT” zorganizowany przez p. Gabrielę Kosiedowską i p. Renatę Śledź, podczas którego gimnazjaliści z Gminy Chojnice zaprezentowali swoje umiejętności matematyczno-informatyczne.

Konkurs miał na celu m.in.: rozwijanie uzdolnień matematycznych i informatycznych uczniów, pogłębianie zainteresowania matematyką i technologiami informacyjnymi, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego, rozwijanie współpracy między nauczycielami matematyki i informatyki, umiejętności korzystania z wielu różnych możliwości komputera jako narzędzia wspomagającego twórcze przedsięwzięcie ucznia.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z 4 gimnazjów. – Gimnazjum w Silnie,  Gimnazjum w Sławęcinie, Gimnazjum w Swornegaciach i Gimnazjum w Pawłowie.

W tym roku tematem przewodnim były treści związane z symboliką liczb w Biblii. Na początku uczestnicy rozwiązali test wiedzy z matematyki i informatyki. Kolejnym etapem było przedstawienie  prezentacji multimedialnej pt. „Biblia – księgą pełną liczb”. Ostatnim etapem było przedstawienie scenki pt. „Liczby w Biblii – symbolika”. Poziom wystąpień aktorskich uczestników był bardzo wysoki. Również prezentacje multimedialne były imponujące. Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy z matematyki i informatyki.

I miejsce w Konkursie zajęła drużyna z Gimnazjum w Silnie i w Sławęcinie .
Wszystkim gimnazjalistom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Śledź

Nauczyciel Gimnazjum w Sławęcinie