Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Silnie
Marzec 14, 2018

10 marca 2018 r. na zaproszenie Dyrektora i kadry pedagogicznej do Szkoły  Podstawowej  w Silnie przybyli zainteresowani ofertą placówki rodzice wraz ze swymi pociechami.

Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor Szkoły mgr Artur Jaster powitał wszystkich i krótko opowiedział o pracy szkoły. Niecierpliwie na swój występ oczekiwały dzieci z klas I-III.

Po prezentacji artystycznej przyszedł czas na zabawę. Nawet ci, którzy nie chcieli puścić ręki mamy dołączali do pląsów ze śpiewem. Wszelkie obawy zniknęły w czasie zabawy z chustą animacyjną.

Nadszedł czas na poznanie szkoły. W pracowni komputerowej goście mogli próbować pracy na komputerze stacjonarnym i tablecie. Następnie wszyscy udali się do biblioteki. Starsze koleżanki z chóru szkolnego zaprezentowały fragment swego repertuaru, a wszyscy mogli poznać ofertę biblioteki .

Mamy to szczęście, że małe dzieci pracują i bawią się w osobnym budynku. Wszyscy mogli tworzyć własne projekty plastyczne min. pisankę wielkanocną z pomocą tablicy multimedialnej. Wycieczka zakończyła się w sali przedszkolnej. Kiedy dzieci bawiły się pod bacznym okiem pań i starszych  kolegów z gimnazjum rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem i kadrą pedagogiczną.

Opracowanie:  Artur Jaster  – dyrektor szkoły