Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej w Charzykowach
Marzec 22, 2018

14 marca w Szkole Podstawowej w Charzykowach odbyły się drzwi otwarte. Goście, dzieci i rodzice, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną  naszej placówki oraz przekonać się, że zdobywanie wiedzy to wspaniała zabawa. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Anita Sznajder, która serdecznie przywitała rodziców i ich pociechy. Goście obejrzeli inscenizację oraz taniec przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Następnie nadszedł czas na zwiedzanie części szkoły, w której  znajdują się sale dla najmłodszych klas. Dzieci mogły pobawić się w salach oddziałów przedszkolnych , popracować z tablicą multimedialną, pograć w ciekawe gry, zobaczyć jak działa tablet. W salach lekcyjnych można było kolorować pisanki, wykonać metodą origami kwiaty oraz wielkanocne zajączki, pobawić się w teatr a także wziąć udział w różnych zabawach  w świetlicy szkolnej.

   Dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, zobaczyły klasy, poznały nauczycieli. Z pewnością zapamiętają ten dzień jako początek swojej przygody z nauką, zdobywaniem kolejnych umiejętności , zawieraniem nowych znajomości.

Mamy nadzieję, że z większością najmłodszych gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę, spotkamy się 1 września, kiedy to rozpoczną edukację   w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych.

 

Opracowanie: Małgorzata Greszler