Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem i Sławęcinie
Marzec 19, 2018

 12 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbyły się drzwi otwarte, których celem było przybliżenie naszym gościom oferty edukacyjnej naszej placówki. Przybyli rodzice i dzieci mogli się przekonać, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Maluszki po przekroczeniu progów naszej szkoły , zostały przywitane przez panią dyrektor Barbarę Markowską. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie sal lekcyjnych, gdzie czekały na dzieci ciekawe zajęcia, m.in. kolorowe pisanki czy wiosenne kwiaty do samodzielnego wykonania. Dużym zaciekawieniem cieszyły się przeprowadzane eksperymenty w jednej z sal. Kolejne atrakcje czekały na dzieci w sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe.

14 marca do szkoły w Sławęcinie również zawitali przyszli uczniowie ze swoimi rodzicami opiekunami. Z początku w oczach dzieci widać było strach i obawę przed obcą i nieznaną szkołą, jednak z każdą chwilą uczucia te ustępowały relaksowi, ciekawości i dobrej zabawie. Nauczyciele  i uczniowie naszej szkoły starali się z całego serca, aby nasi mali goście poznali to miejsce z jak najlepszej strony i aby poczuli się tutaj jak w domu. Na początku wizyty goście obejrzeli prezentację dotyczącą naszej szkoły. Prezentację omawiała pani Anna Gorzynska. Następnie młodzi uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie wraz z panią Arletą Bartos i panią Ewą Rudnik wzięli udział w zajęciach kaligraficznych. Gdy umiejętności pięknego pisania zostały już doprowadzone niemal do perfekcji, goście udali się do sali komputerowej, gdzie w towarzystwie pani Lucyny Kotlarek-Synak i pani Sabiny Baczyńskiej doskonalili techniki plastyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Następnym etapem poznawania szkoły była wizyta w sali, w której pani Aneta Golimowska-Kobus i pani Czesława Stasiek zgłębiały tajniki eksperymentów chemicznych i pokazywały świat biologii pod mikroskopem. Nasi goście czuli się już pewnie intelektualnie nasyceni, dlatego zaproponowaliśmy im trochę ruchu w towarzystwie starszych uczniów na sali gimnastycznej pod opieką pani Natalii Cupy i pana Dariusza Nowaczyka.
Młodzi uczniowie i ich rodzice mieli okazję zwiedzić szkołę, zapoznać się z jej ofertą, spotkać się z nauczycielami, a przede wszystkim przekonać się, że warto zostać uczniem Szkoły Podstawowej w Ostrowitem.

Opracowanie: Jacek Rozmarynowski