KOMUNIKAT XXV JESIENNEGO BIEGU EKOLOGICZNEGO GMINY CHOJNICE SWORNEGACIE ‘ 2017 Narodowy Dzień Sportu w Gminie Chojnice Hasło biegu “Ten kto biega całe życie, ten się czuje znakomicie”
Październik 18, 2017
DSC_0746

         Dnia 07.10.2017 roku odbył się w Swornegaciach XXV Jubileuszowy Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice, w którym wzięły udział wszystkie szkoły naszej gminy z: Charzykowa, Kłodawy, Lichnów, Nowej Cerkwi, Nieżychowic, Ogorzelin, Ostrowitego, Pawłowa, Silna i Swornegaci. Przeprowadzono 12 biegów, w których wzięło udział łącznie około 500 zawodników, a bieg ukończyło 453.

Do wszystkich uczestników i organizatorów imprezy sportowo – ekologicznej wystosował list gratulacyjny z życzeniami Wójt Gminy Chojnice dr inż. Zbigniew Szczepański.

Cel imprezy:

  • popularyzacja masowego biegania wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
  • propagowanie czynnego wypoczynku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego
  • wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych,
  • wyłonienie reprezentacji Gminy Chojnice wśród szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na zawody powiatowe w biegach przełajowych,
  • organizacja czasu wolnego oraz aktywnego wypoczynku dla uczniów naszej gminy,
  • wdrażanie do rywalizacji w duchu ,,fair-play”

Organizatorami biegu byli:

Szkoła Podstawowa w Swornegaciach,

Uczniowski Klub Sportowy „TUR”  w Swornegaciach,

Współorganizatorami:

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach,

Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach,

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach,

Gminny Szkolny Związek Sportowy,

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania, darczyńcom,  fundatorom oraz sympatykom biegu:

 

  1. Państwo Zofia i Adam Zych z synami Właściciele Ośrodka Wypoczynkowego „Psia Góra” –Swornegacie,
  2. Państwo Maria i Arkadiusz  Liedtke , Restauracja Wagant  Swornegacie
  3. Pan Tadeusz  Stencel , Ścinka Drzew, Remont i Konserwacja Urządzeń Drogowych,
  4. Właściciele Piekarni  ABM  Konarzyny  Gatz, Stanisławski,
  5. Państwo Ewa  i Wiesław  Żółtkowscy , Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Śledzik”,
  6. Państwo Aleksandra i Tomasz Schada Borzyszkowscy Gospodarstwo Gościnne „Brzozowe Zacisze” -Swornegacie
  7. Hurtownia „STEK” Chojnice,
  8. Państwo Magdalena i Tomasz  Hapka ,  Eko-Strzecha , Pokoje nad Brdą  – Swornegacie
  1. Państwo Marta i Piotr  Hapka , Kajaki „Kaszuby”- Swornegacie
  2. Państwo Marzena i Karol Borzyszkowscy -Swornegacie
  3. Pan Tomasz  Kierski  , Sklep Rowerowy  Chojnice
  4. Kierownik  Zaborskiego Parku Krajobrazowego- Charzykowy,
  5. Państwo Wioletta  i  Jan Misztal,  Władysławek
  6. Pan  Karol Szulc – Sepiot ,
  7. Państwo Anna i Janusz Pażontka –Lipińscy  , Swornegacie
  8. Państwo  Joanna  i Arkadiusz  Kroplewscy  Właściciele  Firmy „Dachy z Borów”,
  9. Pan Mariusz  Świerczek  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Źródełko”
  10. Pan  Wojciech  Bilicki  SPORT-CLUB.PL – Chojnice,
  11. Państwo Barbara  i  Jacek Mordaka , Sklep spożywczo-przemysłowy „Baja plus” – Swornegacie
  12. Gminny  Ośrodek Kultury w Chojnicach,
  13. Gminny  Zespół  Oświaty w Chojnicach,

      Pomoc w organizacji :

  1. Ochotnicza Straż Pożarna Swornegacie,
  2. Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Swornegacie,
  3. Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach,
  4. Rada Rodziców przy SP Swornegacie,
  5. Szkoła Podstawowa w Swornegaciach,
  6. Uczniowski Klub Sportowy „TUR” Swornegacie.

Wszyscy fundatorzy,  darczyńcy i sympatycy  zostali nagrodzeni okolicznościową tabliczką z podziękowaniem od Wójta Gminy Chojnice i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

Trzy najlepsze reprezentacje szkolne w klasyfikacji zespołowej z klas gimnazjalnych i  sześć z szkół podstawowych otrzymały puchary oraz cztery najlepsze reprezentacje w kategorii klas gimnazjalnych i sześć z szkół podstawowych otrzymały nagrody w postaci piłek. Trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii 2007-2008, 2005-2006 i 2002-2003 otrzymały statuetki dla zespołów szkolnych. Najlepszy 5-cioosobowy zespół będzie reprezentował naszą gminę w zawodach powiatowych.

Najlepsi zawodnicy w każdym biegu otrzymali okolicznościowe medale,. Puchary, statuetki  i medale ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Piłki dla  najlepszych szkół ufundował Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach. W każdym biegu nagrodzonych zostało 6 pierwszych uczestników.  Na koniec imprezy z okazji Jubileuszu XXV Jesiennego Biegu Ekologicznego rozlosowano 5 nagród ufundowanych przez Gminny Zespół Oświaty  w Chojnicach dla zawodników, którzy brali udział w biegu i  obecni byli do końca imprezę.

Po biegach chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił na ergometrach wioślarskich na dystansie 500m w dwóch kategoriach wieków 2002-2003  oraz 2004-2005 zarówno wśród dziewcząt i chłopców. Najlepsi zawodnicy w tej konkurencji zostali zagrodzeni upominkami , które wręczał syn olimpijczyka w wioślarstwie rodem ze Swornegaci Marian Drewek oraz Prezes UKS „TUR” Zbigniew Chrapkowski. Konkurencja ta nawiązywała do Jubileuszu XX Regat Wioślarskich im Bolesława Drewka, które odbędą się 2 czerwca 2018r.

 Z okazji Narodowego Dnia Sportu i Jubileuszu Jesiennego Biegu Ekologicznego  wszyscy uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z atrakcji ufundowanych przez  GOK w Chojnicach: dmuchanego zamku, zjeżdżalni oraz elektrycznej „karuzeli – huśtawki” w kształcie łodzi. Dodatkowe atrakcje cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników.

Wszyscy uczestnicy i goście zostali poczęstowani grochówką  i drożdżówką.

       Szczególne podziękowania  organizatorzy biegu kierują pod adresem pracowników GOK w Chojnicach oraz WDK w Swornegaciach oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swornegaciach  za pomoc w organizacji i czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim  pracownikom Szkoły Podstawowej w Sworneaciach  za  przygotowanie posiłku oraz organizację biegu. Dziękujemy komisji sędziowskiej, paniom w sekretariacie zawodów, opiekunom poszczególnych reprezentacji, służbie medycznej  i młodzieży za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników na trasie biegów . Dziękujemy serdecznie nauczycielom wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie zawodników, a dyrektorom szkół za zorganizowanie przejazdu.

         Szczególne słowa uznania organizatorzy kierują pod adresem uczestników XXV Jesiennego Biegu Ekologicznego, wszystkie biegi przebiegaływ sportowej atmosferze i w duchu „fair play”. W tym miejscu na szczególne gratulacje i wyróżnienie godne naśladowania zasługuje uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach Milena Wojdan , która podczas swojego biegu zauważając zasłabnięcie rywalki przerwała współzawodnictwo i powiadomiła strażaków, którzy udzielili pomocy zawodniczce. Milena została wyróżniona za swój czyn i  postawę  „fair play” oraz otrzymała nagrody, które wręczyli ks. Proboszcz Mirosław Klawikowski,  Dyrektor GZO w Chojnicach  Pani  Bernadeta Zimnicka oraz Dyrektor SP im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach Pani Małgorzata Szynwelska.  Dyrektor SP w Swornegaciach Zdzisław Bucław  podkreślił, że  warto być dobrym człowiekiem zarówno w sporcie i w życiu. Prawdziwy zbieg okoliczności i zaskoczenie tego zdarzenia było wówczas, jak podczas losowania wywołano w/w bohaterkę biegów do odebrania nagrody okolicznościowej! Czy to szczęście, czy „nagroda”  za postawę godną naśladowania?

Najlepsza 16 zawodników w  poszczególnych biegach:

 

Bieg dziewcząt r. 2011 i młodsi – 150m    

Nazwisko i imię Szkoła Msc
Rusinek Nikola Nowa Cerkiew 1
Grzonowska Martyna Silno 2
Rzeźnik Julia Silno 3
Warszewska-Nenca Teresa Swornegacie 4
Szmaglińska Martyna Kłodawa 5
Agata Pryba Ogorzeliny 6
Sikorska Maja Kłodawa 7
Gołochowicz Marta Silno 8
Landowska Kornelia Kłodawa 9
Klaudia Stoltman Swornegacie 10
Katarzyna Leda Nieżychowice 11
Hinc Aleksandra Kłodawa 12

 

 

 

Bieg chłopców  r. 2011 i młodsi  – 150m

Nazwisko i imię Szkoła Msc
Badziąg Paweł Nieżychowice 1
Czupa Krystian Kłodawa 2
Werachowski Filip Swornegacie 3
Kiedrowski Robert Kłodawa 4
Myszka Szymon Nieżychowice 5
Radecki Igor Nowa Cerkiew 6
Kaszubowski Maciej Nowa Cerkiew 7
Hapka Jan Swornegacie 8
Andrearczyk Bartek Ogorzeliny 9
Borzych Mikołaj Nieżychowice 10
Marzec Antoni Nieżychowice 11
Maciejewski Oskar Silno 12
Wichert Jan Nieżychowice 13
Prądzinski Marek Nieżychowice 14
Kamil Marcińczyk Nieżychowice 15
Antoni Nowak Ostrowite 16
Sowiński Adrian Swornegacie 17
Milkowski Antoni Nieżychowice 18
Depka Prądzinski Hubert Swornegacie 19

 

 

Bieg  dziewcząt  r. 2010-2009 -300m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Pszczoła Martyna Swornegacie 1 20
Stachowicz Nicola Lichnowy 2 18
Sikorska Milena Pawłowo 3 16
Orlikowska Kornelia Kłodawa 4 14
Ginter Milena Swornegacie 5 13
Kotecka Zuzanna Charzykowy 6 12
Sykuła Agata Lichnowy 7 10
Wardin Milena Ogorzeliny 8 9
Kobus Bogna Nieżychowice 9 8
Pruska Nikola Ogorzeliny 10 7
Ziółkowska Klaudia Lichnowy 11 6
Werachowska Małgorzata Charzykowy 12 5
Kamińska Zofia Charzykowy 13 4
Runke Aleksa Nowa Cerkiew 14 3
Kuśmirek Marysia Nowa Cerkiew 15 2
Kiedrowicz Julia Ogorzeliny 16 1

 

Bieg chłopców r. 2010 – 2009  – 300m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Krzoska Ksawery Charzykowy 1 20
Nenca Kacper Swornegacie 2 18
Mikołajczak Szymon Pawłowo 3 16
Pażontka-Lipiński Damian Swornegacie 4 14
Cisewki Dawid Nowa Cerkiew 5 13
Wojtala Tymek Ogorzeliny 6 12
Bronka Błażej Kłodawa 7 10
Szuryn Konrad Swornegacie 8 9
Hapka Gabriel Swornegacie 9 8
Teca Norbert Silno 10 7
Drobiński Maksymilian Silno 11 6
Leszczyński Dawid Lichnowy 12 5
Dłużewski Ludwik Charzykowy 13 4
Czarnowski Mateusz Nowa Cerkiew 14 3
Drążkowski Bartosz Ogorzeliny 15 2
Rekowski Filip Nowa Cerkiew 16 1

 

Bieg  dziewcząt  r. 2008 – 2007 – 600m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Kapiszka Marika Nowa Cerkiew 1 20
Krzoska Milena Charzykowy 2 18
Czapiewska Kamila Nowa Cerkiew 3 16
Reszke Roksana Nowa Cerkiew 4 14
Laska Natalia Kłodawa 5 13
Dolna Alicja Swornegacie 6 12
Kobryś Lucyna Nowa Cerkiew 7 10
Kiedrowska Anna Swornegacie 8 9
Alicja Kałus Charzykowy 9 8
Miloch Ksenia Pawłowo 10 7
Żychlińska Julia Kłodawa 11 6
Kalinowska Agata Nowa Cerkiew 12 5
Borzyszkowska Dominika Swornegacie 13 4
Lonska Zuzanna Pawłowo 14 3
Markowska Oliwia Charzykowy 15 2
Bronka Julia Kłodawa 16 1

 

Bieg chłopców r. 2008 – 2007   – 600m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Adamczyk Gracjan Ostrowite 1 20
Sprawka Stanisław Silno 2 18
Cherek Mikołaj Nowa Cerkiew 3 16
Stenwak Hubert Silno 4 14
Mrugalski Patryk Lichnowy 5 13
Makarowicz Jakub Ostrowite 6 12
Orlikowski Mikołaj Kłodawa 7 10
Landowski Jakub Kłodawa 8 9
Śliwiński Dominik Pawłowo 9 8
Michalski Adam Charzykowy 10 7
Grugiel Jakub Ostrowite 11 6
Pruski Hubert Lichnowy 12 5
Mrozewski Jakub Nowa Cerkiew 13 4
Orlikowski Filip Kłodawa 14 3
Jażdżewski Sebastian Swornegacie 15 2
Gnacinski Radosław Nowa Cerkiew 16 1

 

 

 

Bieg  dziewcząt r. 2006-2005   – 1000m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Kobierowska Izabela Kłodawa 1 20
Trzeciak Kinga Ogorzeliny 2 18
Konkolewska Wiktoria Ostrowite 3 16
Szczepańska Patrycja Charzykowy 4 14
Las Julia Nowa Cerkiew 5 13
Sroka Oliwia Nowa Cerkiew 6 12
Ziółtkowska Dominika Ostrowite 7 10
Skwierawska Hanna Lichnowy 8 9
Nenca Natalia Agnieszka Swornegacie 9 8
Orlikowska Aleksandra Kłodawa 10 7
Brylska Marcelina Nieżychowice 11 6
Kapanka Ewelina Swornegacie 12 5
Pażontka- Lipińska Aleksandra Swornegacie 13 4
Krauze Magdalena Lichnowy 14 3
Borzyszkowska Julia Swornegacie 15 2
Burczyk Agata Nowa Cerkiew 16 1

 

Bieg chłopców r. 2006-2005 – 1200m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Sikora Nikodem Lichnowy 1 20
Korczyc Kacper Lichnowy 2 18
Jażdżewski Jan Swornegacie 3 16
Borzyszkowski Paweł Swornegacie 4 14
Jurak Szymon Lichnowy 5 13
Szulc Filip Swornegacie 6 12
Szmagliński Robert Nowa Cerkiew 7 10
Pestka Filip Nowa Cerkiew 8 9
Franckowski Mikołaj Pawłowo 9 8
Kuczyński Oskar Charzykowy 10 7
Topolewski Jakub Nieżychowice 11 6
Węsierski Łukasz Nowa Cerkiew 12 5
Gierszewski Oliwier Silno 13 4
Kruczyński Szymon Charzykowy 14 3
Wittbrodt Michał Lichnowy 15 2
Szulc Jan Nowa Cerkiew 16 1

 

Bieg  dziewcząt r. 2004    – 1000m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Machalewska Zuzanna Nieżychowice 1 20
Dudzinska Aleksandra Charzykowy 2 18
Kawalec Milena Lichnowy 3 16
Sobczyk Laura Lichnowy 4 14
Ringwelska Wiktoria Charzykowy 5 13
Żywicka Wiktoria Kłodawa 6 12
Wielgosz Oliwia Ogorzeliny 7 10
Traczyk Klaudia Kłodawa 8 9
Kaszubowska Klaudia Charzykowy 9 8
Dalecka Jagoda Ostrowite 10 7
Chełmowska Dominika Nowa Cerkiew 11 6
Adamczyk Weronika Swornegacie 12 5
Behrendt Amelia Ogorzeliny 13 4
Kupczyk Oliwia Swornegacie 14 3
Dygas Patrycja Nieżychowice 15 2
Borzych Natalia Nieżychowice 16 1

 

Bieg chłopców r. 2004  – 1200m

Nazwisko i imię Szkoła Miejsce Punkt
Dziadosz Samuel Charzykowy 1 20
Narloch Mateusz Nieżychowice 2 18
Glasa Krzysztof Charzykowy 3 16
Korczyc Damian Lichnowy 4 14
Ojdowski Bartosz Nowa Cerkiew 5 13
Dalecki Mikołaj Swornegacie 6 12
Żychliński Kacper Nowa Cerkiew 7 10
Książek Paweł Charzykowy 8 9
Stachowicz Szymon Lichnowy 9 8
Weltrowski Dominik Nowa Cerkiew 10 7
Synak Robert Nieżychowice 11 6
Drążkowski Wiktor Ogorzeliny 12 5
Kuciński Kamil Lichnowy 13 4
Wytrążek-Kulpa Oliwier Silno 14 3
Zabrocki Julian Pawłowo 15 2
Stenwak Bartek Silno 16 1

 

 

Klasyfikacja zespołowa w kategorii szkół podstawowych

Msc Szkoła Punkty
1 Nowa Cerkiew 195
2 Swornegacie 190
3 Charzykowy 188
4 Lichnowy 178
5 Kłodawa 114
6 Ostrowite   71
7 Ogorzeliny   68
8 Nieżychowice   67
9 Pawłowo   60
10 Silno   53

 

Klasyfikacja indywidualna w kategorii klas gimnazjalnych

Bieg  dziewcząt r. 2003-2002   -1200m

Nazwisko i imię Szkoła kl. gimnazjalne Miejsce Punkt
Kujaszewska Martyna Ostrowite 1 20
Drążek Agata Nowa Cerkiew 2 18
Kalinowska Klaudia Nowa Cerkiew 3 16
Zuzanna Stoltmann Swornegacie 4 14
Majer Agata Swornegacie 5 13
Burczyk Zuzanna Nowa Cerkiew 6 12
Prondzinska Katarzyna Nowa Cerkiew 7 10
Gierszewska Patrycja Charzykowy 8 9
Prondzinska Emilia Nowa Cerkiew 9 8
Fojuth Paulina Swornegacie 10 7
Solejewska Monika Nowa Cerkiew 11 6
Kontek Natalia Swornegacie 12 5
Kiedrowicz Zuzanna Nowa Cerkiew 13 4
Jażdżewska Małgorzata Swornegacie 14 3
Wustrau Karolina Nowa Cerkiew 15 2
Breska Natalia Nowa Cerkiew 16 1

 

Bieg chłopców r. 2003-2002 – 1800m

Nazwisko i imię Szkoła kl. gimnazjalne Miejsce Punkt
Fojut Kacper Nowa Cerkiew 1 20
Grzempa Mateusz Charzykowy 2 18
Knyba Oskar Ostrowite 3 16
Osowski Adrian Nowa Cerkiew 4 14
Prondziński Jakub Silno 5 13
Chrapkowski Adam Swornegacie 6 12
Moczadło Jakub Charzykowy 7 10
Gnaciński Szymon Nowa Cerkiew 8 9
Lemańczyk Mikołaj Nowa Cerkiew 9 8
Witkowski Hubert Silno 10 7
Gierszewski Piotr Charzykowy 11 6
Pawlak Bartosz Patryk Swornegacie 12 5
Lemańczyk Damian Ostrowite 13 4
Karpiński Aleksander Nowa Cerkiew 14 3
Szmagliński Łukasz Silno 15 2
Dąbrowski Paweł Silno 16 1

 

Klasyfikacja zespołowa w kategorii klas gimnazjalnych

Miejsce Szkoła klasy gimnazjalne Punkty
1 Nowa Cerkiew 131
2 Swornegacie 59
3 Charzykowy 43
4 Ostrowite 40
5 Silno 23
6 Pawłowo 0

 

Wyniki biegów drużynowych:

Dziewczęta 2007 – 2008                     Chłopcy 2007 – 2008

  1. Nowa Cerkiew    Kłodawa
  1. Charzykowy                                   2.   Ostrowite
  2. Kłodawa                                         3.   Pawłowo

 

 

 

 

Dziewczęta 2005 – 2006                   Chłopcy 2005 – 2006

  1. Swornegacie                                  1. Lichnowy
  2. Ostrowite                                        2. Nowa Cerkiew
  3.  Kłodawa                                        3. Swornegacie

 

Dziewczęta 2002- 2003                      Chłopcy 2002 -2003

  1. Nowa Cerkiew Nowa Cerkiew
  2. Swornegacie Swornegacie
  3. Charzykowy             Silno

 

Awans na zawody powiatowe uzyskały drużyny:

  1. Dziewczęta

kat. 2007-2008 – SP Nowa Cerkiew

                  kat. 2005-2006 – SP Swornegacie

                  kat. 2002-2003 – SP Nowa Cerkiew

 

  1. Chłopcy

 kat. 2007-2008 – SP Kłodawa

      kat. 2005-2006 – SP Lichnowy

      kat. 2002-2003 – SP Nowa Cerkiew

 

Dodatkowo indywidualnie awans uzyskali

Lp. nazwisko i imię szkoła kategoria wiekowa
Krzoska Milena Charzykowy 2007-2008
2. Adamczyk Gracjan Ostrowite 2007-2008
3. Sprawka Stanisław Silno 2007-2008
4. Cherek Mikołaj Nowa Cerkiew 2007-2008
5. Kobierowska Izabela Kłodawa 2005-2006
6. Trzeciak Kinga Ogorzeliny 2005-2006
7. Konkolewska Wiktoria Ostrowite 2005-2006
8. Jażdżewski Jan Swornegacie 2005-2006
9. Kujaszewska Martyna Ostrowite 2002-2003
10. Grzempa Mateusz Charzykowy 2002-2003
11. Knyba Oskar Ostrowie 2002-2003

 

 Dyrektor

       nauczyciel WF                                              Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

    mgr Mirosław Ginter                                                     mgr Zdzisław Bucław